Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych (18 października 2011)

środa, 19 października 2011 09:40

W dniu 18 października 2011r na hipodromie Poznań Wola rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Start w tej imprezie miały zagwarantowane 44 najlepsze Gimnazja z całej Wielkopolski (spośród prawie 400), które wygrały eliminacje powiatowe. Po zwycięstwie sztafet w kategorii dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Poznania, Gimnazjum 24 również miało zapewniony start w Finale Wojewódzkim.

Wspaniale zaprezentowali się chłopcy, którzy mimo osłabień spowodowanych chorobą dwójki czołowych biegaczy zajęli bardzo wysokie VI miejsce, do końca walcząc o medale. Skład sztafety (10x1000m): Marek Warczyński ? 3d, Wiktor Walczak ? 3a, Jędrzej Nowak ? 2a, Olaf Chowański ? 2d, Piotr Kozłowski ? 2d, Jeremiasz Nieczyporowski ? 3a, Marceli Potapow ? 2d, Tamer Adas ? 2d, Hubert Grządzielski ? 2a, Mateusz Patalas ? 3b.

Na wysokim X miejscu bieg ukończyła sztafeta dziewcząt, której połowa to dziewczęta z pierwszych klas. Skład sztafety (10x800m): Joanna Wesołowska ? 1a, Magdalena Przybylak ? 2a, Martyna Bolewicka ? 3d, Patrycja Kośmider ? 1e, Judyta Kazimierczak ? 1e, Michalina Ziętek ? 1e, Karolina Teszner ? 3d, Julia Jarzyńska ? 1a, Marta Szofer ? 2a, Wiktoria Błaszyk ? 3a.

Warto nadmienić, że rezultaty osiągnięte podczas tych zawodów były najlepszymi w historii startów sztafet Gimnazjum 24 w finałach wojewódzkich.