Wolontariat w Gimnazjum nr 24 w Poznaniu

 

 alt     alt

alt

Wkręć się w pomaganie ? nakrętek zbieranie!

Ogłaszamy akcję zbierania plastikowych nakrętek! Już kilka milionów Polaków zbiera plastikowe nakrętki w celu pomocy osobom niepełnosprawnym. Dwuletnia Maja z Poznania, chora na rozszczep kręgosłupa i wodogłowie, potrzebuje naszej pomocy. Zapewne każdy z Nas codziennie korzysta z produktów zakręconych plastikowymi nakrętkami. Wystarczy nie wyrzucać ich do kosza, tylko odłożyć i przynieść do szkoły. Przewodniczący klas proszeni są o zorganizowanie pojemników, kartonów, w których będzie można przechowywać nakrętki w salach. Po uzbieraniu większej ilości, samorząd każdej z klasy, proszony jest o dostarczanie zbioru do biblioteki szkolnej. 1 tona to 1000 złotych, żeby uzbierać na wózek potrzeba 8 ton nakrętek. Wkręcić w pomaganie może się każdy, a dzięki zbiórce nakrętek nie tylko pomagamy drugiej osobie, ale także chronimy nasze środowisko!

Drodzy Uczniowie! Pragnę przybliżyć Wam historię pewnego, chorego dziecka, jakim jest 2-letnia Maja z Poznania. To wesoła, pełna życia, mała dziewczynka, która urodziła się z poważnymi schorzeniami, jakimi są: wodogłowie i rozszczepienie kręgosłupa. Wada kręgosłupa spowodowała utrudnienia w codziennym poruszaniu się. Z pomocą m.in. przyszły pielęgniarki z poznańskiego szpitala przy ul. Długiej, zbierając na wózek inwalidzki plastikowe nakrętki po opakowaniach z tworzyw sztucznych. Każdy z Nas chce dobra bezbronnych dzieci, by były zdrowe, radosne, szczęśliwe, mogły rozwijać się, cieszyć każdą chwilą. Apeluję do Was - Moi drodzy, pełni wrażliwości, gimnazjaliści - o danie małej cząstki siebie, swojego czasu i tego drobiazgu, jakim jest plastikowa nakrętka z butelki, która w dużej ilości może przyczynić się do zmiany warunków życia Mai. Dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu niewielkiej siły, możemy pomóc oraz "wyrysować" uśmiech na twarzy tego dziecka:). Jeśli zbierzemy 8 ton, Maja będzie miała niezbędny do poruszania się wózek inwalidzki. Liczy się każda nakrętka!

ZBIERAJ Z NAMI, NIE ZAŚMIECAJ ŚRODOWISKA I POMAGAJ INNYM:)

Oprac. Ewa W.


 

Pierwsza zbiórka nakrętek pod kierunkiem p. Aldony Jeziorskiej (25 października 2011). 

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

 

fot. Z.Macudziński

 

Z przykrością informujemy, że 15 października odeszła  za "Tęczowy most" klacz ?DUSZKA?  wirtualnie adoptowana przez  uczniów naszej szkoły. Jej historia jest niezwykle przykra i brutalna. W nocy z dnia 26 na 27 września Duszka miała być sprzedana na rzeź. Właściciel ją zaniedbał, lecz ona nigdy nie narzekała, dawała z siebie wszystko i potrafiła przebaczyć człowiekowi, który tak mocno ja skrzywdził. Dzięki Fundacji ?Centaurus?, klacz została wykupiona i przewieziona do ośrodka w Wojnowie, gdzie miała rozpocząć nowe ,szczęśliwe życie pod opieką lekarzy i ludzi, którzy o nią zadbają. W piątek 14 października  DUSZKA położyła się w swoim boksie, nie chciała  stać ani chodzić .15 października stwierdzono, że DUSZKA  odeszła. Ta smutna, wręcz tragiczna wiadomość dotarła do naszej szkoły 24 października. Po tym jak szkoła dokonała wirtualnej adopcji, większość przywiązała się do  klaczy i popłynęły łzy. Mamy nadzieję, że trafiła do lepszego miejsca. Nie zostaliśmy  jednak sami, Fundacja ?Centaurus? zaproponowała nam do adopcji inną klacz KABAŁĘ.  Jest to leciwa ?dama? niewidoma i bardzo chora. Mamy ogromną nadzieję, że tego  konia uda nam się uratować. Za pomoc i wsparcie finansowe drogie koleżanki i drodzy koledzy  bardzo dziękujemy!!!!!

 Oprac. A.Jeziorska

alt

Mikołajkowy Turniej Bocci - "Razem Raźniej" (3 grudnia 2011)   

 

alt

http://www.gloswielkopolski.pl/fakty24/poznan/479258,mikolajkowy-turniej-bocci-razem-razniej-zdjecia,1,id,t,sg.html#galeria-material


W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI WOŚP  8.01.2012R. WOLONTARIUSZE

GIMNAZJUM  NR 24  IM. UNII EUROPEJSKIEJ

ZEBRALI 43331,10 ZŁ.

W AKCJI WZIĘŁO UDZIAŁ 185 UCZNIÓW.


 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM AKCJI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY


ZOBACZ LISTĘ UCZESTNIKÓW i KWOTY >>>>>

Akcja ?Warto być dobrym? wystartowała!

Gimnazjum 24 razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski, w których uczy się blisko 0,5 mln dzieci bierze udział w akcji ?Warto być dobrym? organizowanej przez Stowarzyszenie ?Przyjazna Szkoła? pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Jest to unikalne i innowacyjne przedsięwzięcie, które łączy w sobie promowanie wśród dzieci dobrych postaw z ciekawym podejściem do fundraisingu na rzecz projektów edukacyjnych w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu Akcja "Warto być dobrym" to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca w dzieciach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Głównym elementem akcji jest konkurs, skierowany do uczniów 1500 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który każda szkoła prowadzi samodzielnie na podstawie tych samych zasad i z tą samą nagrodą główną ? rowerem górskim marki KROSS. Od początku semestru dzieci rywalizują w spełnianiu dobrych uczynków do końca roku w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy będą wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły zostanie rozlosowany rower.   Akcje, którą wymyśliło Stowarzyszenie ?Przyjazna Szkoła? po raz pierwszy realizowano w kilkudziesięciu śląskich szkołach w 2003 roku. W tym roku stowarzyszenie opracowało nową formułę projektu i po raz pierwszy realizuje ją w takiej skali, w szkołach w całej Polsce. Każda placówka dostała w paczce rower, multimedialny pakiet edukacyjny ?Akademia Umysłu 2? do szkolnej biblioteki oraz baner akcji do powieszenia wraz z rowerem na szkolnym korytarzu. Kolorowy baner oprócz logo patronów i sponsorów głównych, posiada 52 miejsca na naklejki, które może wykupić prawie każda firma lub osoba prywatna przykładając jednocześnie rękę do czynienia dobra. Jedna naklejka to koszt 100 zł, każdy może wykupić od 1 do 1500 takich cegiełek jednak tylko jedną na szkołę. Oczywiście szkoła to miejsce w którym uczą się dzieci, więc to co może się znaleźć na takiej naklejce dokładnie określa regulamin sponsora. Cała akcja jest koordynowana przez infolinie, gdzie kilkudziesięciu konsultantów pod numerem 801 999 333 informuje o wszelkich szczegółach. 10 najlepszych szkół, które będą miały najwyższy współczynnik dzieci, które wywiązały się z deklarowanych zadań do wszystkich uczniów, otrzyma po 10 000 zł na cel pożyteczny dla całej społeczności lokalnej który, wybiorą dzieci.   ?Dobro potrzebuje wsparcia i promocji w świecie konsumpcji i pogoni za sensacją. Taka akcja to bardzo wiele pozytywnej energii i pomocy w jego krzewieniu wśród dzieci. Dzięki niej młodzież uświadamia sobie, że pomaganie innym jest ważne, daje satysfakcje i czyni nas szczęśliwymi.  Nie zrobilibyśmy jej bez wsparcia sponsorów. Wierzymy, że skoro dzieci stać na takie poświęcenie to inni też będą chcieli wesprzeć tak dobrą akcję by za rok objąć nią coraz więcej szkół. Wyszliśmy jednak z założenia, że zamiast zdobywać od kilku dużych firm po kilka milionów złotych, lepiej będzie dać szanse każdemu do przyłożenia ręki do czynienia dobra a w szczególności osobom fizycznym i firmom lokalnym gdzie to dobro jest czynione. Bo zrealizować taką akcję przy wsparciu tysięcy mniejszych podmiotów i osób fizycznych da lepszy i trwalszy efekt by zarażać dobrem ? ? mówi Aleksander Komaniecki, Prezes Stowarzyszenia ?Przyjazna Szkoła?. Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", które ma już 10 lat jest największą organizacja pozarządowa działająca w sektorze edukacji w Polsce, swoimi projektami i akcjami obejmuje cały kraj i 7600 szkół partnerskich. Organizacja, która przekazała już na rozwój edukacji 27 mln zł, zbiera także 1% na rozwój edukacji w polskich szkołach, przekazując im całe środki, które dostaje od rodziców ze wskazaniem na nie.

alt

Więcej o stowarzyszeniu można się dowiedzieć na stronie www.ps.org.pl a o akcji na stronie www.wartobycdobrym.pl.

 

Dnia 26 czerwca 2012 roku w Gimnazjum nr 24 została wybrana najbardziej aktywna wolontariuszka z pośród osób biorących udział w akcji "Warto być dobrym".
Zwyciężczynią oraz szczęśliwą posiadaczką roweru górskiego marki KROSS została Natalia Janicka uczennica klasy 3 . Nagroda została przekazana uczennicy podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego klas trzecich dnia 29.06. 2012 roku.

 

 

 

 Opiekun akcji Aldona Jeziorska


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2012 Gimnazjum nr 24 im. Unii Europejskiej | tel/fax. 61 872 00 38 |

| os. Bohaterów II Wojny Światowej 29, 61-387 Poznań |

| NIP: 782-21-15-796 | REGON: 639610034 |

| e-mail: poczta@gim24poz.edu.pl | 

 

Designed by Business wordpress themes and freepoker.